Silverstone DA1000-GH 1000w 80 PLUS Gold Power Supply
ر.ع.50.00
In stock
SKU: TT-PSU-0187 Category: Brand:
Model Name decathlon
Brand SilverStone Technology
Compatible Devices Personal Computer
Connector Type atx,eps,pcie
Output Wattage 1000 Watts
Form Factor ATX
Wattage 1000 watts
Item Dimensions LxWxH 6.3 x 5.91 x 3.39 inches
Power Supply Design Semi-Modular
PCI-Express Connector Configuration 6 pin,8 pin
  • High efficiency with 1000W Cybenetics 230V Gold / 115V Silver certification
  • Semi-modular cabling design with dual EPS 8 pin and eight PCIe 8 / 6 pin connectors
  • Single +12V rail with Japanese primary capacitors
  • 24/7 continuous power output with 40℃ operating temperature
  • Silent running 140mm fan with 18 dbA minimum